Przedstawiamy naszą historią w skrócie:  
     
       Na początku 1950 roku grono inwalidów wojennych zamieszkujących Sandomierz i jego powiat postanowiło zorganizować spółdzielnię pracy. W dniu 14 stycznia 1950 roku siedemnastu założycieli odbyło walne zgromadzenie, na którym powołano do życia Spółdzielnię Inwalidów "Postęp" w Sandomierzu.
Początkową swą działalność gospodarczą zakreśliła w branży gastronomicznej, krawieckiej, stolarskiej oraz wytwórni wód gazowanych.

Szczególnie ważnym dla spółdzielni był rok 1957. Wówczas bowiem "Postęp" zrzeszył się w Związku Spółdzielni Inwalidów. Oznaczało to dla Spółdzielni nowy etap, w którym prymat w codziennej działalności miano przyznać nie tylko zagadnieniom ekonomi, ale także rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Przełomem w działalności spółdzielni był rok 1965 kiedy to podpisano pierwszą umowę z przemysłem motoryzacyjnym - ze Starachowicką Fabryką Samochodów Ciężarowych. Umowa ta dotyczyła produkcji cylindrów - siłowników hamulcowych. Była to produkcja z perspektywami rozwojowymi, dlatego też nastąpiło wyraźne polepszenie w uzbrojeniu Spółdzielni w park maszynowy i narzędzia produkcyjne.
Coraz szerzej wkraczał do spółdzielni postęp techniczny i technologiczny. W roku 1967, w momencie podpisania porozumienia z przemysłem motoryzacyjnym, rozszerzono produkcję o odmrażacz układów hamulcowych.
Dzięki otrzymywaniu zleceń na wykonawstwo długich serii wyrobów stało się podstawą szybkiego planowania wzrostu produkcji i dalszego rozwoju Spółdzielni.

Obecnie Spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą w zupełnie innych realiach rynkowych, ale w dalszym ciągu jest wiodącym producentem wysokiej jakości siłowników powietrznych różnego typu do układów hamulcowych, na które posiada certyfikaty wydane przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji w Warszawie.

Ciągle pracujemy nad udoskonaleniem i modernizacją starszych typów, a także nad nowymi modelami siłowników powietrznych.
 
     
  © 2014 MAGNUM